Yarının İnsanı Carl R. Rogers

ISBN:

Published:

Paperback

345 pages


Description

Yarının İnsanı  by  Carl R. Rogers

Yarının İnsanı by Carl R. Rogers
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 345 pages | ISBN: | 5.73 Mb

İnsan odaklı psikoloji hareketinin kurucusu Carl Rogerstan temel bir kaynak kitap daha.Carl Rogersın daha önce yayımladığımız Kişi Olmaya Dair isimli kitabında, ondan söz ederken, Rogers inandığı kuramları sadece terapistlere değil, sokaktakiMoreİnsan odaklı psikoloji hareketinin kurucusu Carl Rogerstan temel bir kaynak kitap daha.Carl Rogersın daha önce yayımladığımız Kişi Olmaya Dair isimli kitabında, ondan söz ederken, Rogers inandığı kuramları sadece terapistlere değil, sokaktaki herkese anlatabilmeyi amaçlar demiştik.

Yazar bu kez de aynı sade dille, yarının insanını nasıl yaratacağımızı anlatıyor. Nasıldır yarının insanı? Kendini var ederek nesneler dünyasından sıyrılmayı başaran ve karşısındaki insanı sahiden duyarak onu nesneler arasından çıkaran.Yıllar önce intihar etmiş, çok incelenmiş bir hasta olan Ellen West ile ilgili akademik sempozyumda, Rogers tepkisinin derinliği ve yoğunluğu ile seyircileri irkiltmişti. Ellen West hakkında sanki onu iyi tanıyormuş, sanki West kendini dün zehirlemiş gibi konuşuyordu. Rogers, yalnızca onun trajik biçimde ziyan olmuş hayatına dair üzüntüsünü ifade etmiyor, aynı zamanda onu bir nesneye dönüştüren, kişisel olmaktan uzak ve zihinleri kesin bir tanıyla meşgul olan hekimlerine ve psikiyatrlarına olan öfkesini de dile getiriyordu.

Bunu nasıl yapabildiler diye soruyordu Rogers. Keşke bir insanı, nesne olarak görmenin başarılı bir terapiye her zaman engel olacağını bilselerdi. Keşke onunla bir insan olarak ilişki kursalardı, kendilerini riske atsalar, onun gerçekliğini ve dünyasını tecrübe etselerdi, o zaman onun ölümcül yalnızlığını çözebilirlerdi.Irvin D. Yalomun önsözündenBu kitabı Rogers 80lerin başında yazdı. Ancak bugün görüyoruz ki, onun sözleri, sadece bugünün gerçekleri değil, aynı zamanda yarını aydınlatan birer kehanet.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Yarının İnsanı":


getalmightycleanse.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us